Aresztowani rodzice 9-mięsięcznego dziecka, które znajduje się w szpitalu od dwóch miesięcy z powodu przedawkowania kokainy

Rodzice 11-miesięcznego dziecka, które od tygodni przebywało na OIOM-ie szpitala po pozytywnym wyniku testu na obecność kokainy, zostali aresztowani dzisiaj przez policję w Esteponie (Málaga), oskarżeni o złe traktowanie dziecka.
Śledztwo z udziałem jednostki ds. Rodziny i Kobiet (UFAM) Komendy Policji w Esteponie rozpoczęło się na początku grudnia, kiedy poinformowano ich o przyjęciu do szpitala Costa del Sol w Marbella – dziecka w wieku zaledwie 11 miesięcy, które w testach krwi uzyskało pozytywny wynik na obecność kokainy.
Chłopiec został zawieziony na izbę przyjęć przez matkę z dolegliwościami żołądkowymi, ale jego stan się pogarszał i kilka dni później został przyjęty na oddział intensywnej terapii szpitala matczyno-dziecięcego w Marbella gdzie przebywał do połowy stycznia skąd został przeniesiony na oddział. Chociaż nadal przebywa w szpitalu, ewolucja przebiega pomyślnie.
W czasie śledztwa funkcjonariusze odkryli, że rodzice nieletniego nałogowo nadużywają kokainy i że kobieta również dała pozytywny wynik na obecność tej substancji w analizie przeprowadzonej w okresie jej ostatniej ciąży po udaniu się do szpitala. z problemem zdrowotnym.
Śledczy dowiedzieli się, że dziecko nie jest karmione piersią, więc wykluczyli, że kokaina dostała się do jego ciała podczas karmienia piersią, a także potwierdzili, że ojciec miał akta policyjne za przestępstwa przeciwko zdrowiu publicznemu.
W trakcie przeszukania domu rodzinnego policjanci aresztowali rodziców chłopca, mężczyznę narodowości kolumbijskiej i 26-letnią Hiszpankę za znęcania się nad nieletnim.
Służby ochrony małoletnich Junta de Andalucía poinformowały, że rodzice są pozbawieni praw rodzicielskich, a odwiedzanie dziecka przez rodziców jest również zabronione na mocy zarządzenia właściwego organu.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku:

Strona główna>>>>