Aresztowana kobieta za prostytucję nieletnich dziewczynek w wieku 13, 15 i 16 lat

Gwardia Cywilna w Almerii (Hiszpania) uwolniła pięć nieletnich dziewczynek z sieci dziecięcej prostytucji i zatrzymała dziesięć osób, w tym kobietę zajmującą się sprzedażą usług tych nastolatek, za przestępstwa prostytucji nieletnich, wykorzystywania seksualnego, korupcji nieletnich oraz wykorzystywania i napaści na nieletnich.
Jak donosi Comandancia de Almería, siecią zarządzała pełnoletnia kobieta, która wykorzystywała przyjaźń z nieletnimi do wykorzystywania ich seksualnie z klientami, których szukała, poprzez kontaktowe strony internetowe i czaty o treści seksualnej. Niektórzy klienci spotykali się z nastolatkami dwa, trzy razy w tygodniu. Wszystko zaczęło się w 2019 roku kiedy były w wieku 13, 15 i 16 lat.
Operacja „Terciaria” rozpoczęła się w czerwcu 2020 r. W następstwie skargi złożonej przez matkę jednej z nieletnich, kiedy znalazła serię wiadomości WhatsApp, które ujawniły zachowanie jej córki. Dochodzenie ujawniło, że ta nieletnia, wraz z czterema innymi, była prostytuowana przez kobietę, która stworzyła sieć klientów.
Kobieta pobierała prowizję ponad 50 procent od kwoty, które otrzymywały za wykonanie każdej z usług prostytucji, a czasami osobiście zawoziła nieletnie na miejsce spotkań z klientami.
Usługi te, które rozpoczęły się w pierwszych miesiącach 2019 roku i trwały prawie dwa lata, były realizowane przez nastolatki w domach klientów, w wybranych przez nich miejscach oraz na wydzielonych parkingach w różnych prowincji prowincji Almeria (Hiszpania).
Operację podzielono na trzy etapy.W pierwszym aresztowano kobietę która zajmowała się w pośrednictwie sprzedaży usług seksualnych jako domniemanego sprawcę ciągłych przestępstw prostytucji nieletnich, wykorzystywania seksualnego i korupcji nieletnich. W drugiej fazie aresztowano dwóch najbardziej aktywnych członków sieci, którzy odbywali do trzech spotkań w tygodniu z małoletnimi.
Kobieta ta trafiła do więzienia, a nieletnie pozostały ze swoim rodzinami, informując je o działalności, której były ofiarami. W ostatniej fazie, reszta członków sieci klientów została aresztowana. Postępowanie prowadzone przez Gwardię Cywilną wraz z zatrzymanymi zostało przekazane do Sądu Nr 2 w Almerii.
 Subskrybuj RSS
Zapraszam do polubienia naszej strony na Facebooku:


Subskrypcja przez e-mail:

Wpisz swój adres e-mail:

Subskrypcję obsługuje FeedBurner