Gandía (Hiszpania) – aresztowana kobieta za nielegalne przetrzymywanie swojego kolegi w domu

Zdarzenie miało miejsce około godziny 02:45 nad ranem, kiedy policjanci prowadzący prace prewencyjne zostali zaalarmowani przez numer 091, aby udali się do mieszkania w Gandii, gdzie najwyraźniej przetrzymywano osobę wbrew jej woli, wskazał Główny Komisariat w swoim oświadczeniu .
Gdy policjanci dojechali na miejsce i zapukali usłyszeli głosy kobiety, która mówiła: „Wynoście się stąd znam wpływowych ludzi, którzy wyrzucą was z policji”. Przy powtarzającej się odmowie otwarcia drzwi i głosów mężczyzna wołającego o pomoc, funkcjonariusze wezwali straż pożarną, która pomogła im dostać się do mieszkania.
Pokrzywdzony przyszedł do domu kobiety aby pomóc uporać się jej z pewnymi problemami a ona zamknęła drzwi na klucz, zabraniając mu wychodzenia z domu przez cały dzień i grożąc mu śmiercią wymachując nożem – jak opowiedział pokrzywdzony. Mężczyźnie udało się zawiadomić policję w nocy.
Po wyjaśnieniu zaszłej sytuacji funkcjonariusze zatrzymali kobietę jako domniemaną sprawczynię nielegalnego przetrzymywanie i groźby nożem. Zatrzymana już posiadała akta policyjne i została przekazana do dyspozycji organu sądowego. Bądź na bieżaco i polub naszą stronę na Facebooku: