Aragonia wprowadza nowe restrykcje

Restrykcje obejmują ograniczenie spotkań do czterech osób, zamkniecie nie niezbędnej działalności o godzinie 18:00 w weekendy, przesunięcie godziny policyjnej z godziny 23 na 22, oraz zamknięcie miast, które mają ponad 10000 mieszkańców z dużą liczbą zakażeń, których skumulowana częstość występowania w ciągu siedmiu dni jest większa niż 250 przypadków na 100 000 mieszkańców.
Zostało to ogłoszone na konferencji prasowej przez doradce ds. Zdrowia Sira Repollés, której towarzyszył Dyrektor Generalny Zdrowia Publicznego Francis Falo.
Od dzisiaj trzy stolice prowincji są zamknięte, miasta Saragossa, Huesca, Teruel oraz miasta Ejea de los Caballeros, Alcañiz, Calatayud, Tarazona, Utebo i Cuarte de Huerva.
Spotkania towarzyskie nie mogą przekraczać czterech osób, a dla placówek handlowych zostaną wprowadzone obiektywne kontrole, aby nie było tłoku.
Repolles wskazał, że „zaczyna się nasza czwarta fala” i zapewnił, że sytuacja w Aragonii jest „katastrofalna”, ponieważ „w ciągu 15 dni podwoiliśmy skumulowaną tygodniową częstość występowania”.
Po wskazaniu, że „Aragon nie osiągnął tak poważnych liczb jak inne wspólnoty autonomicznei” dodał, że „musimy podjąć szybkie decyzje, ponieważ będzie gorzej. Jeśli nie podejmiemy działań, wzrost infekcji będzie miał konsekwencje dla systemów opieki zdrowotnej”.
Francis Falo wskazał, że „czeka nas skomplikowany tydzień, ponieważ jesteśmy w sytuacji wzrostu epidemii”.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: