Andaluzja zamyka granice wszystkich swoich miast

Prezydent Junta de Andalucía, Juan Manuel Moreno pojawił się w tą niedzielę 08.11.2020 r. na konferencji prasowej, aby ogłosić utrzymanie zamknięcia granic wspólnoty autonomicznej do 23 listopada oraz zamknięcie wszystkich miejscowości Andaluzji od północy z poniedziałku na wtorek aby zmniejszyć  liczbę zarażeń covid-19.
Ponadto Moreno zadekretował przedłużenie godziny policyjnej, która jest ustalona między godziną  22:00 a 7:00 rano, oraz zamknięcie wszelkiej nieistotnej działalności gospodarczej po godziny 18:00, z wyjątkiem Granady w której jest zamknięta cały dzień.
Andaluzja i Ceuta to jedyne terytoria, na których obowiązuje godzina policyjna między godziną  22:00 a 7:00. Jeśli chodzi o edukację, kolegia i instytuty pozostaną otwarte, ale zajęcia uniwersyteckie będą prowadzone w formie elektronicznej.
Moreno ogłosił te nowe środki po tym, jak w regionie w ciągu ostatnich 24 godzin  odnotowano 3755 przypadków w testach PCR i testach antygenowych, to 1238 mniej niż dzień wcześniej, a liczba zgonów spadła do 20. Według danych Ministerstwa Zdrowia nastąpił gwałtowny spadek liczby zarażonych i liczby zgonów, która w ostatnich dniach wzrosła.
Od 30 października w Andaluzji obowiązywało już zamknięcie granic całej wspólnoty autonomicznej, co uniemożliwiło wjazd lub wyjazd bez uzasadnionej przyczyny oraz zamknięcie ponad 4,5 miliona mieszkańców 449 miast w prowincjach Kadyksu. , Córdoba, Granada, Jaén, Málaga i Sewilla. Od wtorku natomiast nie będzie można wjechać czy wyjechać bez uzasadnionej przyczyny z żadnej miejscowości tej wspólnoty.
Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: