Około 90 nielegalnych imigrantów z Afryki Subsaharyjskiej udało się przeskoczyć przez płot Melilli

Około 90 nielegalnych imigrantów z Afryki Subsaharyjskiej udało się przeskoczyć przez płot Melilli dziś rano około godziny 7:30. Pierwsza lawina imigrantów w tym roku wystąpiła w obszarze ogrodzenia między La Cañada a Los Pinares de Rostrogordo. Tym razem wszystko przebiegło spokojnie i tylko jeden z imigrantów podczas upadku doznał kontuzji nadgarstka.
Marokańskim funkcjonariuszom udało się odrzucić od siatki około pięćdziesięciu imigrantów, a Gwardii Cywilnej jeszcze dwudziestu. Na miejscu działali agenci Komendy, GRS, Krajowej i Lokalnej Policji, którzy zawsze mobilizują się w przypadku zaistnienia tego typu sytuacji.
Gwardia Cywilna szacuje, że łącznie koło 160 osób podjęło próbę nielegalnego przekroczenia granicy chociaż nie można podać dokładnych liczb. Od piątej rano nad tym obszarem przelatywał helikopter Gwardii Cywilnej, ponieważ wiadomo było, że na Górze Gurugú znajduje się grupa nielegalnych imigrantów i można było przewidzieć, że taka sytuacja może wystąpić.
Dzisiejszy poranek to pierwszy atak imigrantów na ogrodzenia autonomicznych miast. W tym rejonie są prowadzone prace remontowe które utrudniają kontrolę ogrodzenia co szybko zostało wykorzystane przez imigrantów.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: