Ponad 150 imigrantów próbowało dzisiaj przeskoczyć przez ogrodzenie w Melilli aby dostać się do Hiszpanii

Ponad 150 imigrantów próbowało dziś rano przeskoczyć przez ogrodzenie graniczne Melilli i przedostać się do Hiszpanii, 59 z nich udało się z powodzeniem przekroczyć granicę. Podczas ataku na hiszpańskie granice zostało rannych dwóch imigrantów i trzech funkcjonariuszy hiszpańskiej Gwardii Cywilnej.
Imigranci którzy się przedostali zostali poddani kwarantannie poza obozem dla uchodźców (CETI), ze względu na panującą pandemię. Źródła z Delegatury Rządu w Melilli poinformowały Efe, że Gwardia Cywilna o godzinie 5.15 zobaczyła dużą grupę imigrantów zbliżającą się do granicy ze strony Maroka w rejonie rzeki Nano.
Odpowiedzią Gwardii Cywilnej było aktywowanie swojego protokołu przeciw nielegalnym przekroczeniom granicy, we współpracy z marokańską policja. Po stronie hiszpańskiej kilka patroli Straży Cywilnej, w tym Grupa Rezerwy i Bezpieczeństwa (GRS), a także helikopter, próbowały uniemożliwić imigrantom osiągnięcie celu.
Jednak pomimo wysiłku sił bezpieczeństwa około godziny 6 rano 59 imigrantom ze 150 udało się przeskoczyć siatkę i dostać się do Melilli.
Miejsce, w którym nastąpił atak na siatkę będącą granicą Maroka z Hiszpanią, jest tym samym, w którym nieco ponad półtora miesiąca temu, 19 stycznia, około 150 imigrantów pochodzenia subsaharyjskiego próbowało przeskoczyć, a 89 z nich się udało.
 Subskrybuj RSS
Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku:


Subskrypcja bestselleru przez e-mail:

Wpisz swój adres e-mail:

Subskrypcję obsługuje FeedBurner